חגיגות ה-10k

הנה הוא הגיע, הסוויפ אפ הראשון שעשיתן מהסטורי לאתר, בדיוק 20 חודשים אחרי שפתחתי את העמוד של ״החברה שיודעת״ באינסטגרם.

בחרתי לפתוח את חגיגות הסוויפ אפ עם הפקת אופנה שבה הדוגמנית היא אני, הלוקיישן הוא הבית שלי, הבגדים הם הפריטים הכי אהובים וחרושים שיש לי בארון, והמראיינות הן אתן והצלמת- עדי הרמן לידור

איך הכל התחיל? מה היה הטריגר?״ (nati.bh)

פתחתי את עמוד האינסטגרם בסוף דצמבר 2018 בלי תוכניות מיוחדות. הכוונה הייתה ליצור ערוץ נוסף שיעדכן את חברות הקהילה בתוכן החדש שעולה לקהילת הפייסבוק של החברה.

מהר מאד הרגשתי שהעמוד הזה הוא מגרש משחקים שאני מרגישה בו נוח, מרחב שבו אני מרגישה הכי אני, ערוץ שדרכו אני מצליחה להכיר את חברות הקהילה טוב יותר.

יש לך גם עמוד אישי, למה הרגשת צורך לפתוח עמוד נוסף? ( shira_t_b )

שאלה מעולה, זאת שאלה שחוזרת על עצמה כמעט בכל הדרכה/סדנת אינסטגרם לנשות עסקים/בלוגריות בתחילת דרכן,  שמתלבטות האם לפתוח עמוד נפרד לעסק או להשתמש בעמוד האישי.

התשובה שלי תהיה זהה כמעט תמיד, ״תעשי מה שמרגיש לך נוח. אם את מרגישה בנוח להביע את עצמך, את עצמך האמיתי, בעמוד הפרטי, עם העוקבים שכבר יש לך שם, אז לכי על זה״.

הבחירה שלי בתחילת הדרך לפתוח עמוד נוסף, נולדה מכך שהעמוד של "החברה שיודעת" יועד להכיל תכנים שמיועדים לקהל הנשי בעיקר, תכנים שאינם רלוונטיים לעוקבים שיש לי בעמוד האישי, שמורכב בעיקר מעוקבים שהם בני משפחה וחברים.

יכול להיות שאם הייתי יודעת מראש את המסלול שהעמוד הזה יעבור, הייתי מתחילה את הכל בעמוד הפרטי.

איך ההרגשה להיות דוגמנית? (shelly.niazov)

זו לא פעם ראשונה שאני על סט, הסיטואציה לא זרה לי.

את תחילת הדרך בעולם האופנה לאחר סיום התואר בשנקר, התחלתי כאסיסטנטית של הסטייליסטית מזל חסון, ובהמשך בדרך, כשהיה לי את אתר האופנה מי.שי, הייתי נוכחת בסטים פעם בחודשחודשיים, במשך חמש שנים. אני מכירה את התהליך של היפתחות מול מצלמה, את הדרכים להשתחרר ואיך תוך כדי גם לוודא שהאיפור, שיער והבגד, יושב טוב.

אבל אלו היו הצילומים הראשונים שבהם אני הייתי במרכז, ויחסית לצילומים ראשוניים הרגשתי די בנוח. לא אשקר, לפני הצילומים התעוררו בי מחשבות כמו ״האם השיער שלי יצטלם טוב?״, או האם הבטן שלי תתעורר על הצד ה"שטוח" שלה. היה לי חשוב להיות עצמי ולהגיע טבעית לצילומים, לא לעשות משהו מיוחד בשיער ולהצטלם עם הבגדים שבהם אני מרגישה הכי בנוח

 

ואיך זה מרגיש להיות מובילת דעה, ראש קהילה, מישהי שפונים אלייה?

"מישהי שפונים אליה" תמיד אפיין אותי, והיה לי קל להיכנס לנעליים האלו. מתוך זה נולד הרעיון של הקהילה.

עם ההגדרה של מובילת דעה קצת יותר קשה לי. קהילת החברה שיודעת היא לא קהילה מובלת, היא קהילה שיודעת מה הם כל הטרנדים החמים אך לא בהכרח מאמצת את כולם. כל אחת היא בעלת סטייל משלה שמוביל אותה והיא יודעת להשתמש ביצירתיות בכל הפריטים שיש לה בארון. לכל אחת מהעוקבות שלי יש דעה משלה ויודעת לעשות את שיקול הדעת של מה נכון עבורה.

קשה לי עם הודעות של ״את מובילת דעת קהל, אז את לא צריכה להגיד את זה או זה״. אני בן אדם פרטי שמדבר מתוך עצמו ולא ממקום של לייצג רעיונות שהם לא אני רק כי הם יותר פופולריים.

לעומת הרבה מובילות דעת קהל אחרות את לא מרבה לצלם את עצמך ולדבר בסטורי, למה? (adaosh83)

כמו שכבר ציינתי, הכוונה המקורית היתה לפתוח עמוד לקהילה ולא לעצמי, עמוד שהוא מגזין לייפסטייל.

עם הזמן הרגשתי את הרצון שלכן לראות אותי יותר ומידי פעם אני מעלה גם תמונות שלי, ואני גם רואה שתמונות שלי מקבלות הרבה יותר חשיפה ומוערבות, אבל יחד עם זאת, אני נשארת נאמנה להחלטה שעשיתי את עם עצמילעשות מה שנוח לי ומתי שנוח לי. זה אומר לא לעלות תוכן שאני יודעת שיכול להיות ״הצלחה״ מבחינת חשיפה אבל שאני לא מחוברת אליו ב100%, או לא לעלות פוסט כי עכשיו זה הזמן הכי טוב אלא לעלות מתי שיש לי משהו להגיד, משהו לחשוף, משהו לשתף, השראה שאני מרגישה שאני חייבת להעביר הלאה וכו.

מבחינת הסטורי, אני אוהבת לצרוך את הסטורי שלי בדר״כ על מיוט וקשה לי לעקוב אחרי סטוריז שמדברים בהם יותר מידי, לא תמיד באמצע היום מסתדר לעצור הכל ולהקשיב לסטורי ולכן אני מייצרת תוכן בדרך שאני אוהבת לקבל אותו.

אני אוהבת את התקשורת אתכן מאוד, אבל מעדיפה לעשות את השיחות איתכן בלייבים מתוכננים מראש, בפגישות אחת על אחת ובמפגשי הקהילה.

 

מהם לדעתך פרטי הלבוש שהם על זמניים? (angieshor)

בצילומים האלו בחרתי להצטלם בבגדים מהארון שלי, אותם הבגדים שנארזים תמיד ראשונים לחופשה, אלה שתמיד גורמים לי להרגיש טוב ושלפי ההגדרה שלי, הם על זמניים:

חולצה מכופתרת לבנה H&M וג׳ינס MOM TOPSHOP

-מכנסיים שמנת מחויטים- אורבן אאוטפיטרס

חליפה שחורה H&M+ME&SHE

כובע קש H&M

משקפי שמשרייבאן

מה בטיפים שלך למעבר יעיל בין משימות בתחומים השונים שאת עוסקת בהם בכדי לא לבזבז אנרגיה וזמן? (samdana)

הכל מתחיל ונגמר בתכנון המשימות ולוחות הזמנים מראש. כמה מראש?

  • זה מתחיל בכל סוף שנה בתכנון לשנה הבאההגדרת יעדים, משימות ותכנים לפי אירועים שקיימים בכל חודש. לדוגמא, חודש אפריל- עיצוב שולחן פסח, חודשי החופש הגדול יכילו יותר תכנים של יותר יצירות עם ילדים וכו׳
  • משם זה יורד לרזולוציה חודשיתבכל תחילת חודש אני עוברת על מה תכננתי לאותו חודש בתחילת בשנה, אני משבצת בו את הפרוייקטים של החודש, את המשימות, העוגנים והפגישות הידועות מראש וגם מכינה תוכנית תוכן לקהילת הפייסבוק ולאתר.
  • מבחינת תכנון שבועי, בכל יום חמישי אני מכינה את הלו״ז לשבוע שאחרי, מנסה שכל יום יהיה מוקדש לתחום אחר. ובסיום כל יום אני מכינה את המשימות שיש לי למחרת.

באינסטגרם הכל ספונטני ואותנטי.

האם לעשות גם וגם וגם וגם לא בא על חשבון ההתעמקות? (samdana)

את השאלה הזו שאלתי את עצמי במשך הרבה שנים. נסיתי להתנגד בכל הכח לכל למי שאמר לי להקים עסק ממי שאני ולתרגם את כל היכולות שלי למותג אחד, משהו שיתן לי חופש יצירתי ויוכל לעזור לעוד אנשים שלא נמצאים במעגל החברים והמשפחה שלי. מצד אחד זה קרץ לי מאד אבל מהצד השני גם  חששתי, כי תמיד לימדו אותי שצריך להתמקד;  לעשות משהו אחד הכי טוב,  שאין דבר כזה בן אדם שטוב בכמה דברים ועושה אותם באופן מקצועי ועד הסוף.

לאחר מחשבות רבות, הרגשתי שאני לא רוצה למצות רק תחום אחד מהיכולות שלי. רציתי לעשות את הכל, את כל מה שאני אוהבת, לפתח את כל התחומים ולהנות מהמגוון.

האם זה שאני גם וגם עושה הופך אותי ללא מקצועית בתחומים שאני נוגעת בהם? לא.

הבנתי שהדור שלי, שלכן, והדורות אחרינו,  הם דורות שצריכים גיוון, דורות שרוצים ושואפים לפתח את כל תחומי היכולת שלהם, דבר שלפעמים הולכים לאיבוד. אנשים טובים בהרבה דברים אבל מתמקדים ביכולת אחת והשאר נדחק ומדוכא. אז למה בעצם להתמקד רק במשהו אחד? למה לא להיות גם וגם?

למה לא להיות גם מאמן כושר וגם זמר? גם עורך דין וגם בלוגר אוכל? גם מעצב גרפי וגם שף?

אז עם הרבה חששות וחוסר ודאות, החלטתי שאני צריכה למצוא את המטריה שתכניס תחתיה את כל התחומים שאני עוסקת בהם ולנסות להגדיר את הכל מילה אחת, דבר לא פשוט שלקח זמן ונולד מתוך תהליך.

מה היית עושה אחרת בתהליך האישי? תשובה כמו ״שום דבר כי זה עשה את העמוד כמו שהוא״ לא תתקבל (jordi_shlomi)

קהילת החברה שיודעת נבנתה (ועדיין נבנית) מתוך תהליך ארוך, תהליך שארך כמעט שנה. תהליך שהתחיל מתוך מסע הלמידה שלי וההבנה שלי שמנוחה היא חלק הכרחי בתהליך; סגרנו את אתר האופנה שהקמתי עם שותפה אחרי 5 שנים של פעילות. בתור אחת שלא יודעת לנוח, ישר רציתי לרוץ לדבר הבא. התייעצתי עם הקרובים אליי לגבי מלא רעיונות וכולם ייעצו את אותו הדבר, קודם כל לנוח.

הייתי באמצע ההריון עם ניב, הילדה השניה שלי, והחלטתי להקשיב לעצות, לנוח, ולתת לראש להתאושש מהמרתון שחייתי בו בשנים העמוסות של ניהול העסק.

ארבעה חודשים אחרי הלידה התחלתי תהליך של אימון אישי כדי לפצח את הרצונות האמיתיים שלי מהמשך הדרך. איך העסק הבא שלי צריך להראות ומה מכל הרעיונות הוא הכי אני.

אז כל הרעיון של "החברה שיודעת" הוא תולדה של תהליך אחד ארוך שכלל הפקת לקחים ומסקנות, והמסע שעברתי עם העסק הקודם בתוספת כל הכלים שרכשתי.

אני מרגישה שהתהליך שעברתי, ועדיין עוברת, הוא מאד נכון עבורי. ובתהליך אין נכון ולא נכון, הוא רק המסלול בדרך לאינשהו.

אז התהליך עוד לא נגמר ולא ידוע מתי הוא יגמר מבחינתי.

אשמח לשמוע קצת על הדרך בה את מגדלת את בנותייך, העקרונות שמנחים אותך בחינותכן (rachelbital)

הדבר שהכי מנחה אותי בחיים בכלל ובגידול הבנות בפרט, הוא גמישות מחשבתית ויצירתיות. תכונות שאיתן אפשר לפתור בעיות, ריבים בין אחים, התעקשיות מיותרות ותרגול זרימה.

אני מנסה לברור את ה״לא" שלי, להיות עיקבית בהחלטות ולתת הרבה חופש בחירה.

דוגמא מהשבועעומרי בת 5.5 עם שיער ארוך ויפה רצתה לעשות קארה, סבתא ואבא לא היו בעד. כמובן שסיפרתי אותה ועל הדרך ניצלתי את ההזדמנות לחזק אותה על שהחליטה להסתפר למרות שאבא וסבתא אמרו לה שלא כדאי לה, כי הכי יפה לה ארוך. המסר שהעברתי לה מבחינתי הוא "את עושה מה שאת חושבת שיפה ונוח לך ולא מה שאנשים אחרים חושבים שאמור להיות יפה לך".

הערכים שמנחים אותי בחינוך הבנות, מלבד גמישות מחשבתית ויצירתיות, הם הכרת תודה, חיבור לטבע, קבלת השונה, משפחתיות וגירל פאווואר!

ומה הייתי אומרת לנערה שהיית?

״תמשיכי להקשיב לאינטואציות שלך, אל תפקפקי בהרגשה שבאה מהבטן״

יש לכן עוד שאלות לשאול אותי? כתבו לי בתגובות

כתבות נוספות שיעניינו אותך

אורבן ג׳ונגל
ספרים לחופשה
פלייליסט בספוטיפיי
כל הפלייליסטים
מתחת ל10k
עמודים ששווה להכיר
מה לוקחים לחופשה?

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. את השראה! תודה לך

כתיבת תגובה

סגירת תפריט